Yeni Fırat SRC Kursları

28.10.2019 21:00

Yeni Fırat Farkıyla SRC Sınavları Cizre'de Olup SRC Almak İsteyen Şoför Arkadaşlarımızı Kursumuza Bir Kahve İçmeye Bekleriz.


Sınavlarda Yüksek Başarı Akademisyen ve Konusunda Uzman Eğitim Kadromuzla Halkımızın Hizmetindeyiz.
Uzaklara Gitmenize Gerek Yok Yanı Başınızdayız.

Kursiyer Girişi SRC (çıkmış sorular) TIKLAİnstagram Sayfamızı Takip Etmeyi UnutmayınızTıkla

Yeni Fırat SRC Kursu iletişim:
0486 616 6695
0544 640 0277

Kayıt için Gerekli Evraklar

1 Adet Fotoğraf

Öğrenim Belgesi

Kimlik Fotokopisi

Ehliyet FotokopisiSRC BELGESİ NEDİR?

SRC belgesi, yük ve yolcu taşımacılığı yapmak isteyen tüm ticari araç sürücülerinin almakla yükümlü oldukları bir belgedir. Bir başka açıklamayla karayolu taşımacılığı yapacak olan tüm sürücüler mesleki yeterlilik belgesi olarak da bilinen SRC belgesini almak zorundadır.  Bu belgeyi kamyonet, kamyon, panelvan, minibüs, otobüs, çekici gibi ticari araç kullanan şoförler alır.

Karayolu taşıma kanununa göre eşya, yolcu gibi şeyleri taşıyan bir diğer deyişle ticari olan taşıtı sevk ve idare eden kişide bulunması gereken belgelerin neler olduğunu sıralarsak;  bu belgelerden ilki sürücü belgesi (ehliyet), ikincisi mesleki yeterlilik belgesi yani SRC belgesi, üçüncüsü ise psikoteknik raporudur.  Örnek vermek gerekirse ülkemizde bu belgenin adı SRC belgesi iken, Amerika’da aynı işlevi CDL belgesi görür. Farklı isimlere sahip olsalar da, ticari taşımacılık yapan her birey bu belgeyi almakla yükümlüdürSrc Belgesi Ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olduğu mesleki yeterlilik belge türüdür. Src Belgesi Yolcu ve Yük Taşımacılığı olarak ikiye ayrılır. Src Belgesi yetkili Src Eğitim Kurumları Tarafından verilir.


Kursiyer Girişi SRC (çıkmış sorular) TIKLA

Sosyal Medya